חיפוש טיסות זולות

easyjet

חברת EasyJet היא חברת לואו קוסט, אשר למעשה פרצה את הדרך לשאר החברות בתחום זה. החברה הוקמה כבר ב-1995 באנגליה והחלה להעניק את שירותיה בקו שבין שדה התעופה לוטון באנגליה (שנחשב עד היום ל'בסיס האם' הראשי של החברה) לבין אדינברו וגלאזגו, שתי ערים גדולות בסקוטלנד, השכנה הצפונית. אט אט, החלה החברה להעניק את שירות הלואו קוסט ליעדים נוספים ברחבי העולם, גם מחוץ לאירופה. הצמיחה של החברה כמעט ולא נעצרה, עד כדי כך שכיום היא נחשבת לחברת התעופה הרביעית בגודלה בעולם, אשר מחזיקה צי של יותר מ-180 מטוסים וטסה ל-28 מדינות שונות. כמות הנוסעים במטוסי איזיג'ט מגיעה ליותר מ-40 מיליון בשנה.

EasyJet בישראל

למרות הוותק של החברה, היא נכנסה לפעילות בארץ רק בשנת 2009. תחילה, הציעה החברה טיסות בקו תל אביב-לונדון ומאוחר יותר הוסיפה שני קווים חדשים לשוויץ: תל אביב-ז'נבה ותל אביב-באזל. בסתיו 2012 תתרחב פעילות החברה בישראל עוד יותר, עם הפעלת קו חדש נוסף לאנגליה, בקו תל אביב-מנצ'סטר. הקו הזה אמור להתחיל לפעול ב-1 בנובמבר.

איזיג'ט מציעה לישראלים מחירים נמוכים בהרבה יחסית לחברות ה'רגילות' שמפעילות טיסות באותם קווים, עד לרמה של 50% הנחה ולעיתים גם יותר. כך לדוגמא, הטיסה מתל אביב למנצ'סטר אמורה לעלות 38 יורו בלבד. לא פלא, אם כן, שהחברה מציגה עד היום נתונים מרשימים של כחצי מיליון נוסעים בטיסותיה מישראל, במהלך תקופה הקצרה שבה היא פועלת כאן.

נכון להיום, מפעילה EasyJet שבע טיסות ללונדון בשבוע, וארבע שבועיות לבאזל ולז'נבה. הקו למנצ'סטר אמור להפעיל, לפחות בשלב ראשון, שתי טיסות שבועיות, בשני וחמישי. אגב, מועדי הטיסות לרוב נוחים מאוד ונקבעים לשעות הצהרים או לשעות הערב המוקדמות, כך שאין צורך בדרך כלל לוותר על שעות שינה למען הטיסה.

מדיניות הצ'ק אין של EasyJet

כיאה לחברת הלואו קוסט הראשונה מסוגה בעולם, חברת איזיג'ט מעודדת את הקונים להשתמש אך ורק באינטרנט להזמנת טיסות. בהתאם, היא מאפשרת לבצע גם את הצ'ק אין באמצעות הרשת, ולחסוך זמן רב בדרך למטוס. הצ'ק אין המקוון מאפשר לכם להגיע ישירות אל עמדות הבידוק הביטחוני, מבלי לעצור בדלפקי החברה. את המזוודות אשר נשלחות לבטן המטוס, אם יש כאלו, אפשר למסור בדלפק היעד, במהירות ובזריזות, מעט לפני הפגישה עם אנשי הביטחון. את הצ'ק אין המקוון ניתן לבצע דרך האתר של החברה כבר 30 יום לפני מועד הטיסה.

מי שיעדיף לבצע את הצ'ק אין בשדה התעופה, או שאינו יכול לעשות זאת בצורה מקוונת, יוכל לגשת לדלפקי החברה כבר שעתיים לפני העלייה למטוס. דלפקי הצ'ק אין ייסגרו כ-40 דקות לפני ההמראה, כך שמומלץ לנצל את כל השעתיים לטובת צ'ק אין רגוע ומסודר.

מדיניות מטען

ככלל, מאפשרת חברת EasyJet להעלות אל המטוס תיקים בגודל של עד 22X18X10 אינץ', כשבמידות הללו נכללים גם הגלגלים, גם הידיות וגם פריט אישי אחד (מצלמה למשל). אין כל מניעה לשלח כבודה גם אל בטן המטוס עד משקל של 19.96 ק"ג (44lbs), כאשר על כל חריגה של קילו מעבר לכך יש לשלם עשר לירות שטרלינג.

התשלום על חריגה יצטמצם משמעותית אם תצהירו על הכבודה דרך האתר של איזיג'ט, אז תשלמו רק 21 ליש"ט על כל שלושה ק"ג. המשקל המקסימלי המותר לשליחה בתא המטען של המטוס הוא כ-50 ק"ג.לא ניתן לשלח כבודה אל בטן המטוס אם אינכם מעלים תיק אישי למטוס עצמו.

פרטים חשובים נוספים לקראת הטיסה

  • כרטיסים לתינוקות מתחת לגיל שנתיים עולים מחיר קבוע של 21 לירות שטרלינג, כאשר הם ישובים בחיקו של אדם מבוגר
  • אין הנחות בכרטיסי טיסה לילדים מעל גיל שנתיים
  • ההנחיות לגבי ציוד התינוקות זהות להנחיות הכבודה הכלליות
  • סדר הישיבה בטיסה הוא כסדר העלייה למטוס ולא ניתן לקבוע אותו מראש. עם זאת, נוסעים אשר זקוקים לעזרה מיוחדת כמו נכים או נוסעים עם ילדים קטנים יורשו בדרך כלל לעלות למטוס קודם ליתר הנוסעים
  • לא ניתן להעלות למטוס חיות מחמד, למעט כלבי נחייה
  • כל שירות נוסף, מעבר לטיסה עצמה, יינתן בתשלום בלבד

טיסה נעימה!

לאתר המלא | כל זכויות שמורות © 2014 Topfly