חיפוש טיסות זולות

arkia

חברת התעופה ארקיע היא כיום החברה הגדולה בישראל לטיסות פנים והשנייה בגדולה אחרי חברת אל על, אם מחשיבים את הפעילות הבינלאומית. כיום מחזיקה החברה בצי של שמונה מטוסים (ועוד שמונה שהוזמנו ואמורים להגיע בקרוב) והיא טסה ל-25 יעדים ישראליים ובינלאומיים, ביניהם כאלו שמתבצעים במתכונת עונתית.

ארקיע הוקמה בשנת 1949 בהחלטת שר התחבורה באותן שנים, דוד רמז, לאחר כיבוש העיר אילת. רמז ביקש ליצור נתיב קל ופשוט לעיר ולכן החליט לחנוך קו תעופה פנימי שיהפוך את הגישה לאילת לפשוטה יותר. מסיבה זו, נקראה החברה בתחילה 'אילתה' ורק בשנת 1950 שונה שמה לארקיע.

עד 1980 הייתה החברה בבעלות המדינה, אך הפסדים רבים (שנבעו בעיקרם ממלחמת יום הכיפורים) הביאו להחלטה למכור אותה. קבוצת כנפיים - אחזקות ארקיע בע"מ, שהוקמה על ידי משפחת בורוביץ', היא זו שהחזיקה באותן שנים ברוב מניות החברה. ב-2004 רכשה קבוצת כנפיים את החלק הארי ממניות חברת אל על, וכדי למנוע היווצרות מונופול, היא נדרשה למכור את מניותיה בארקיע. החברה נמכרה לאחים נקש (שמחזיקים ב-70% מהמניות) ולעובדי החברה (שמחזיקים ב-30 האחוזים הנותרים).

על פי הנתונים שמסרה החברה, כמות הנוסעים במטוסיה בשנים האחרונות חצה את רף המיליון לשנה והיא ממשיכה בתנופת הפיתוח וההתקדמות הזו, עם הודעתה על פתיחת מספר קווי תעופה חדשים: קו לאוסלו, הלסינקי, ירוואן (בירת ארמניה) וברינדזי (עיר נמל באיטליה). לצד אלו, השיקה החברה לפני מספר שנים את שירות ה'לואו קוסט' שלה, Arkia Express, ועד היום היא החברה הישראלית היחידה שמציעה שירות בסגנון זה. טיסות ארקיע אקספרס מגיעות לפריז, מינכן, ברצלונה, אמסטרדם ואילת.

מדיניות הצ'ק אין של חברת התעופה ארקיע

בטיסות פנים, ממליצה החברה להגיע כשעה וחצי לפני ההמראה בטיסות אשר יוצאות משדה התעופה בן גוריון ומשדה התעופה באילת, וכשעה וחצי בטיסות משדה התעופה שדה דב בתל אביב ומשדה התעופה באילת. בטיסות בינלאומיות, ממליצה החברה להתייצב בשדה התעופה (נתב"ג בלבד) כשלוש שעות לפני ההמראה.

מדיניות מטען

בכל הטיסות, הבינלאומיות והפנימיות, יכול כל נוסע להעלות לתא הנוסעים תיק יד אחד במשקל כולל של שבעה ק"ג ובמידות של 40X55X20 ס"מ. אל תא המטען ניתן לשלוח כבודה במשקל של עד עשרה ק"ג בטיסות פנימיות ועד 20 ק"ג בטיסות בינלאומיות.

הנחיות מיוחדות לטיסה עם חברת ארקיע

  • בטיסות ארקיע אקספרס מדיניות המטען שונה מהטיסות הרגילות. ברוב המקרים, ידרשו הנוסעים לשלם תוספת על כבודה שנשלחת לתא המטען.
  • תינוקות עד גיל שנתיים לא יזכו במושב נפרד אלא יישבו בחיק הוריהם.
  • טיסות ארקיע נגישות גם לנכים ובעלי מוגבלויות.
  • כלב נחייה יורשה לשהות בתא הנוסעים של המטוס בתנאי שלא יפריע לשאר הנוסעים ורק לאחר שהושם מחסום לפיו.
  • ניתן להטיס בעלי חיים במטוסי ארקיע, אך אלו יוחזקו בכלוב סגור למשך כל הטיסה.
  • משקל חיית המחמד, כולל הכלוב, יהיה פחות משמונה ק"ג.
  • מחיר הטסת חיית המחמד ייקבע לפי המשקל הסופי, כולל הכלוב.
  • מידות הכלוב: עד 20X40X20 ס"מ.
  • ניתן להטיס במטוסי החברה גם חיות בר, אך אלו חייבות להיות מורדמות לאורך הטיסה כולה.
לאתר המלא | כל זכויות שמורות © 2014 Topfly