חיפוש טיסות זולות

KLM

KLM היא חברת התעופה המלכותית של הולנד. היא הוקמה בשנת 1919 ולמעשה, מאז מחזיקה באותו שם עד היום, במשך כמעט מאה שנים ברציפות. ההישג יוצא הדופן הזה נקבע כשיא גינס וכיום זו החברה הוותיקה בעולם התעופה אשר מחזיקה בתואר זה.

החברה ההולנדית היא חברת תעופה 'רגילה' (ולא לואו קוסט), אשר ביצעה את הטיסה הראשונה שלה ב-1920, אל בירת אנגליה, לונדון. כיום, מפעילה החברה צי של 113 מטוסים מסוגים שונים ומבצעת גם טיסות טרנס אטלנטיות, לארה"ב ולקנדה.

בשנת 2004 התאחדה חברת KLM עם חברת אייר פראנס הצרפתית, לתאגיד אחזקות אירופאי שנקרא Air France-KLM, אשר מאגד תחתיו את שתי חברות התעופה הללו. ל-KLM עצמה ישנה חברת בת, KLM Cityhopper, אשר מבצעת טיסות ברחבי אירופה.

KLM בישראל

חברת KLM ההולנדית מפעילה קו תעופה אחד אשר יוצא משדה התעופה בן גוריון, אל שדה התעופה סכיפהול שבאמסטרדם. מדובר בטיסה יומית אשר ממריאה מנתב"ג. החברה מציעה כמובן גם טיסה בכיוון ההפוך, בקו אמסטרדם-תל אביב.

מדיניות הצ'ק אין של KLM

החברה מנהיגה מדיניות צ'ק אין שונה לטיסות באזור אירופה ולטיסות טרנס אטלנטיות. הצ'ק אין לטיסות הארוכות (אשר אינן ממריאות מישראל, אגב) נסגר שעה לפני ההמראה, בעוד דלפקי הצ'ק אין עבור הטיסות הקצרות יותר נסגרים כחצי שעה לפני ההמראה.

החברה ממליצה בכל מקרה להתחיל את תהליך הצ'ק אין עם פתיחת הדלפקים, כשעתיים לפני ההמראה ולא לחכות לרגע האחרון. ניתן לבצע גם צ'ק אין מקוון, דרך אתר האינטרנט של החברה וכן בגלישה דרך מכשיר הסלולר.

מדיניות מטען

חברת KLM מותירה להעלות אל המטוס עצמו תיק אישי בגודל של עד 22X14X13 אינץ', אשר לא יהיה כבד יותר מ-11.80 ק"ג, ובנוסף גם אביזר אישי כגון מצלמה. גם המזוודה הראשונה שתישלח אל בטן המטוס לא תחויב בתשלום, בתנאי שתשקול לא יותר מ-23 ק"ג.

התשלום על מטען נוסף מתחיל למעשה מהמזוודה השנייה: התשלום על כל מזוודה שנייה, לא משנה באיזה גודל, יהיה 75 דולר. כל מזוודה מעבר לכך תחויב ב-200 דולרים. חריגות במשקל (מעל 23 ק"ג) יביאו לתשלום נוסף של 75 דולרים. כאן זה לא מסתיים: מזוודות מעל 31.75 ק"ג יחויבו ב-300 דולרים ומזוודות גדולות במיוחד, במידות שבין 62 ל-118 אינץ', יחוייבו גם כן ב-300 דולרים. בטיסות טרנס אטלנטיות, המחירים מעט שונים.

הנחיות מיוחדות לטיסה עם KLM

  • בעת הזמנת הטיסה, ניתן להזמין ולקבוע את המושב הרצוי, בהתאם למקומות הפנויים הנותרים במטוס כמובן
  • אין הנחות במחירי הכרטיסים לילדים. עם זאת, ילדים עד גיל שנתיים שישבו בחיק אדם מבוגר לא יגררו תשלום נוסף
  • ניתן לטוס עם חיות מחמד, אך רק כאלו במשקל של עד שישה ק"ג (חתולים או כלבים קטנים). יש לציין את הבקשה הזו לפחות 48 שעות מראש
  • על טיסה עם חיית מחמד תחויבו בתשלום של 200 דולרים לכיוון
  • בהתאם לזמני הטיסה וההמראה, מוגשת ארוחה במטוס

טיסה נעימה!

לאתר המלא | כל זכויות שמורות © 2014 Topfly