חיפוש טיסות זולות

חברת Royal Jordanian

לאתר החברת : Royal Jordania

רויאל ג'ורדניאן היא חברת תעופה אשר מציעה טיסות סדירות לכל רחבי העולם ונחשבת לחברה הלאומית של ירדן. בסיס האם של החברה הוא בשדה התעופה הבינלאומי של ירדן בעמאן, שנקרא גם שדה התעופה 'המלכה עליה'.

חברת Royal Jordanian הוקמה בשנת 1963 ושמה נגזר למעשה מפעילותה בראשית דרכה: שירותי טיסה מיוחדים לאנשי הממלכה הירדנית ולחברי הממשלה הירדנית, ברחבי המזרח התיכון והמפרץ הפרסי. רק לאחר תקופה מסוימת החלה החברה להפעיל גם טיסות סדירות ומסחריות, ללבנון, כווית ומצרים.

רק בשנת 2007 שהחלה החברה להתפתח ולגדול, בעיקר הודות לברית תעופה בינלאומית שחתמה באותה שנה, ברית Oneworld. הברית הזו אפשרה לחברה להיכנס בקלות לשוק התעופה העולמי, מה גם שזו הייתה הפעם הראשונה בה חברת תעופה ערבית חותמת על ברית מסוג זה. כיום, מפעילה רויאל ג'ורדניאן טיסות לכל רחבי העולם, מארה"ב ועד למזרח הרחוק, בעזרת צי שכולל 66 מטוסים.

רויאל ג'ורדניאן בישראל

החברה הירדנית מפעילה, הודות להסכם השלום בין המדינות, לפחות טיסה יומית אחת בקו תל אביב-עמאן, אך בימים מסוימים כמות הטיסות היומית מגיעה גם לשלוש. הטיסה לעמאן קצרה מאוד יחסית, אך היא משמשת עבור מטיילים רבים 'נקודת זינוק' נהדרת ליעדים שונים בעולם, ובעיקר ליעדים שונים במזרח הרחוק.

Royal Jordanian מפסקת שירות נרחב עבור הישראלים, ועל פי נתונים שנאספו במחצית הראשונה של 2012 בלבד, החברה הטיסה כבר מעל 30 אלף נוסעים במטוסיה, בקו התעופה שבין ישראל לירדן.

רויאל ג'ורדניאן נחשבת לחברה שמעניקה שירות טוב למדי מצד אחד, ומצד שני מציעה מחירים מאוד זולים יחסית ליעדים הרחוקים ביותר, כמו תאילנד, הודו ועוד. הסיבה לכך היא בעיקר משום שהחברה כמעט ולא מציעה טיסות ישירות ליעדים אלו, אלא בעיקר טיסות עם עצירת ביניים בבירת ירדן.

מדיניות הצ'ק אין של רויאל ג'ורדניאן

כמו בכל חברות התעופה הגדולות, גם רויאל ג'ורדניאן מאפשרת לבצע צ'ק אין מקוון דרך אתר האינטרנט שלה, אך יש לבצע זאת עד 24 שעות לפני זמן ההמראה המתוכנן. לגבי צ'ק אין בשדה התעופה, מַבחינה החברה בין שני סוגים של טיסות. כך, בטיסות לאמריקה (טרנס אטלנטיות), יש להתייצב בדלפק הצ'ק אין כשלוש שעות לפני ההמראה המתוכננת, בעוד שער העלייה למטוס נסגר שעה לפני ההמראה. ליעדים אחרים, יש להתייצב לטיסה שעתיים לפני ההמראה, כאשר שער העלייה למטוס ייסגר 45 דקות לפני ההמראה המתוכננת.

מדיניות מטען

חברת Royal Jordanian מאפשרת להעלות אל המטוס עצמו תיק אישי אחד (במחלקת העסקים מדובר על שני תיקים), אשר צריך להיכנס תחת המושב. בכל מקרה, סכום כל המידות של התיק (גובה+רוחב+אורך) לא יעלה על 115 ס"מ או 45 אינץ'. כמו כן, משקל התיק צריך להיות עד שבע ק"ג.

לגבי המטען אשר נשלח אל בטן המטוס, הטסים אל אחד מהיעדים באירופה, יכולים לשלוח מזוודה אחת, במשקל של 23 ק"ג כל אחת. על כל מזוודה נוספת עד 23 ק"ג ישלם הנוסע 50 יורו נוספים ועל מזוודה שלישית, שמשקלה יהיה עד 23 ק"ג, ישלם הנוסע עוד 100 יורו.

ליעדים בצפון אמריקה יכולים הנוסעים לשלוח לתא המטען שתי מזוודות ללא תשלום, במשקל של 23 ק"ג כל אחת, כאשר סכום המידות צריך להיות עד 158 ס"מ או 62 אינץ'. מזוודה שחורגת ממידות אלו תגרור תשלום של 100 דולרים, כאשר המחירים מהמזוודה השלישית והלאה, לרביעית ולחמישית, ינועו בין 175 ל-400 דולרים נוספים.

אגב, החברה גם מגדירה הוראות מיוחדות לטיסות שאינן באירופה או באמריקה: ניתן לשלוח מזוודה אחת אל תא המטען ללא תשלום, עד 20 ק"ג או סכום מידות של עד 158 ס"מ או 62 אינץ'. על כל חריגה, ישלם הנוסע סכום יחסי שנקבע על ידי החברה. ניתן לברר זאת באתר הרשמי של החברה.

הנחיות מיוחדות לטיסה עם רויאל ג'ורדניאן

  • ניתן להזמין מראש מקומות בטיסה, בזמן הזמנת הכרטיסים בטלפון או באתר
  • נוסעים עם תינוק לא ישלמו מחיר נוסף, אלא אם המשקל הכולל של התינוק וחפציו עולים על שבעה ק"ג
  • ניתן להעלות חיות מחמד למטוס ללא חיוב, במשקל כולל (החיה+המלונה או המנשא) של עד 32 ק"ג ובמידות שמגיעות יחד ל-80 אינץ' או 203 ס"מ.
לאתר המלא | כל זכויות שמורות © 2014 Topfly